سعدی
همین نصیحت من پیش گیر و نیکی کن /که دانم پس از مرگم کنی به نیکی یاد
Monday, 22 July , 2024
امروز : دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ - 16 محرم 1446
شناسه خبر : 1459
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۲ |

پایان طرحی خیالی در “دره اژدها”

"دره اژدها" منطقه ای زیبا با طبیعتی بکر و بی نظیر در جوار آبشار پیران است. دره ای که دو سمت آن را دیوارهای صخره ای با ارتفاع حدود 150 متر پوشانده و رودخانه ای پرآب در کف آن جریان دارد.
پایان طرحی خیالی در “دره اژدها”

به گزارش کرمانشاه امروز؛ “دره اژدها” منطقه ای زیبا با طبیعتی بکر و بی نظیر در جوار آبشار پیران است. دره ای که دو سمت آن را دیوارهای صخره ای با ارتفاع حدود ۱۵۰ متر پوشانده و رودخانه ای پرآب در کف آن جریان دارد.

زیبایی های بی حد و اندازه این دره خوش آب و هوا، مسئولین میراث فرهنگی استان کرمانشاه را از حدود سه سال پیش به فکر انداخت تا آن را به منطقه ای گردشگری تبدیل و یک کریدور گردشگری از وسط این دره تا آبشار پیران احداث کنند.

سال ۱۳۹۹ مطالعات اجرای این پروژه با اعتبار اولیه حدود ۱۵۰ میلیون تومان آغاز شد تا بررسی شود که آیا این پروژه قابلیت اجرایی شدن دارد یا خیر که نتایج آن در سال بعد نشان داد که سختی های زیادی پیش روی اجرای پروژه است، چراکه دره اژدها مسیری صخره ای بود که امکان ورود ماشین آلات به آن وجود نداشت.

این پروژه پس از رفتن مدیرکل وقت میراث فرهنگی استان و روی کار  آمدن سرپرست جدید این اداره کل مسکوت ماند و دیگر خبری از آن نشد.

پیگیری هایی که برای سرنوشت این پروژه از طریق معاونت سرمایه گذاری میراث فرهنگی استان داشتیم، نشان می دهد که کریدور گردشگری دره اژدها هیچگاه رنگ اجرا به خود نخواهد دید.

علی اصغر رشنو ، درخصوص چرایی به سرانجام نرسیدن این پروژه گفت: پروژه کریدور دره اژدها ایده یکی از مدیران سابق میراث فرهنگی استان بود که به دلیل اینکه طرحی غیرقابل اجرا بود، به سرانجام نرسید.

وی از این پروژه به عنوان یک طرح خیالی نام برد و گفت: با توجه به بررسی های انجام شده، از نظر مهندسی و ساختار دره، امکان اجرای این پروژه در آن وجود نداشت.

معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی استان با بیان اینکه اجرای این پروژه اعتبار کلانی می خواست، گفت: شیب دره، ارتفاع زیاد آن، صخره ای بودن، نداشتن فضا برای احداث پیاده راه و … از جمله مشکلاتی بود که مانع از تحقق این پروژه می شد.

وی ادامه داد: در نهایت این پروژه که از سوی یک مدیر غیرمتخصص مطرح شده بود، به سرانجام نرسید و آن را از دستورکار خارج کردیم.

پیش از این نیز قرار بود که با حضور یک سرمایه گذار بخش خصوصی روی دره اژدها پلی معلق احداث شود که با مخالفت مردم بومی منطقه این طرح منتفی شد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.