سعدی
همین نصیحت من پیش گیر و نیکی کن /که دانم پس از مرگم کنی به نیکی یاد
Monday, 22 July , 2024
امروز : دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ - 16 محرم 1446
شناسه خبر : 1818
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۴ |
مدیرسازمان فاوا شهرداری:

با اجرای پروژه فیبر نوری سرعت اینترنت کرمانشاه ۵۰ برابر می‌شود

مدیر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمانشاه از اتمام عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری شهر کرمانشاه تا پایان سال آینده خبر داد و افزود: با اجرای این پروژه سرعت اینترنت 50 برابر اینترنت معمولی ADSL می‌شود.
با اجرای پروژه فیبر نوری سرعت اینترنت کرمانشاه ۵۰ برابر می‌شود

به گزارش کرمانشاه امروز؛ مدیر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمانشاه از اتمام عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری شهر کرمانشاه تا پایان سال آینده خبر داد و افزود: با اجرای این پروژه سرعت اینترنت ۵۰ برابر اینترنت معمولی ADSL می‌شود.

عابدین محمودی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی فیبر نوری شهر کرمانشاه با حضور وزیر ارتباطات از چهارم اسفند، گفت: این طرح با هدف افزایش سرعت اینترنت در دستور کار قرار گرفته و سرعت اینترنت در آن  به حدود ۵۰ برابر اینترنت معمولی ADSL می‌رسد.

وی طول شبکه فیبر نوری شهر کرمانشاه را ۲۸۰ کیلومتر اعلام کرد و گفت: شهرداری در نظر دارد در راستای رفاه و عدالت اجتماعی، شهرک‌های حاشیه‌ای شهر کرمانشاه را هم تحت پوشش فیبر نوری قرار دهد که در این صورت طول شبکه به بیش از  ۳۰۰ کیلومتر خواهد رسید.

وی ارزش ریالی سرمایه گذاری این پروژه را هفت هزار میلیارد ریال عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان فناوری  اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمانشاه یاد آور شد: عملیات شبکه فیبر نوری کرمانشاه توسط شهرداری و با همکاری شرکت آسیاتک آغاز شده و طبق پیش بینی‌های انجام شده یازده ماه دیگر به پایان می‌رسد.

محمودی با اشاره به اجرای شبکه فیبر نوری در تعدادی شهرهای کشور گفت: کرمانشاه کمی دیرتر به این موضوع ورود کرد، اما با به پایان رسیدن عملیات اجرایی این شبکه، به طور قطع می‌توان خدمات مناسبی در راستای اقتصاد و شهر پایدار هوشمند به همشهریان ارایه داد، چرا که وجود شبکه فیبر نوری مهمترین بستر برای توسعه پایدار و داشتن شهر هوشمند است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری  خاطرنشان کرد: امروزه اکثر شهرهای جهان به سمت هوشمند سازی حرکت و بسیاری از آنها نیز در این زمینه موفق عمل کرده‌اند که  باید از آنها الگوبرداری شده و فناوری های آنها را بومی سازی کرد.

وی خاطرنشان کرد: با رشد جمعیت شهری انجام کارها با روش سنتی و قدیمی مشکلاتی را بوجود خواهد آورد، بنابراین وجود شهر هوشمند از الزامات عصر حاضر است.

مدیر عامل سازمان فاوا شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه در شهر هوشمند از تکنولوژی، فناوری ارتباطات و اینترنت برای انجام کار در بخش های مختلف استفاده می‌شود، افزود: صرفه جویی در زمان، کاهش هزینه‌ها، افزایش سرعت، بهبود کیفیت زندگی و در نهایت رضایت شهروندان از مزایای شهر هوشمند است.

وی با بیان اینکه شهرداری هوشمند پایه و اساس شهر هوشمند است، افزود: شهرستانهای  استان کرمانشاه هم در حال پیگیری و انعقاد قرار داد هستند تا در اوایل سال آینده آنها هم بتوانند به موضوع شبکه فیبر نوری ورود کنند و کارهای خود را در بستر آن انجام و طرح های همسو با هوشمند سازی را در بخش های مختلف تدوین کنند.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمانشاه اضافه کرد: صدور بلیت الکترونیکی در ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و پایش و کنترل هوشمند ترافیک، پارک حاشیه‌ای،  صدور الکترونیکی مجوزات ساخت و ساز، مدیریت هوشمند پسماند، ایستگاه شارژ برقی و…. از دیگر برنامه‌های این سازمان و دیگر مجموعه های شهرداری است که در دست اقدام است.

محمودی گفت: در بخش بلیت الکترونیکی طرح از پیش آماده شده بود و در حال انجام است که امیدوارم تا فروردین ماه سال آینده عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه تعدادی اتوبوس توسط شهرداری خریداری و در حال تجهیز و ورود به ناوگان شهری است، گفت: با اضافه شدن این اتوبوس‌ها به ناوگان حمل و نقل عمومی وجود بلیت‌های الکترونیکی و همچنین پرداخت‌های الکترونیکی در تاکسی ها امری واجب و لازم است.

وی همچنین طراحی اپلیکیشنی با عنوان «کرمانشاه من» را از دیگر برنامه های در دست انجام توسط سازمان فاوا شهرداری برشمرد و خاطر نشان کرد: این اپلیکیشن که ناتمام مانده بود، در حال حاضر در مراحل پایانی قرار دارد.

محمودی درباره عملکرد اپلیکیشن کرمانشاه من گفت: تمام خدمات شهری همچون پرداخت عوارض، درخواست صدور مجوز، سامانه اتوبوس یاب در این اپلیکیشن قابل دسترسی و انجام است.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.