سعدی
همین نصیحت من پیش گیر و نیکی کن /که دانم پس از مرگم کنی به نیکی یاد
Monday, 22 July , 2024
امروز : دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ - 16 محرم 1446
شناسه خبر : 1826
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴ |
رییس سازمان قطار شهری کرمانشاه:

آغاز “ریل‌گذاری” قطار شهری کرمانشاه

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرمانشاه از آغاز ریل گذاری مسیر فاز یک پروژه قطار شهری کرمانشاه خبر داد.
آغاز “ریل‌گذاری” قطار شهری کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه امروز؛ مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرمانشاه از آغاز ریل گذاری مسیر فاز یک پروژه قطار شهری کرمانشاه خبر داد.

مهدی غلامرضایی با اشاره به شروع ریل گذاری پروژه قطار شهری از ابتدای بهمن ماه، گفت: ریل گذاری فاز اول پروژه از سمت کارمندان شروع شده است.

وی با بیان اینکه ریل‌های خریداری شده از ذوب آهن اصفهان است، گفت: در حال حاضر ۲۰۰ تن ریل خریداری شده و ۲۰۰ تن دیگر هم سفارش داده‌ایم.

وی با بیان اینکه تولیدات ذوب آهن اصفهان محدود است، بنابراین باید تدریجا خرید ریل صورت گیرد، گفت: در نظر داریم یک محموله ۲۰۰ تنی دیگر هم تا قبل از نوروز سفارش دهیم.

به گفته مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرمانشاه هر محموله ۲۰۰ تنی برای ریل گذاری حدود یک کیلومتر از مسیر پروژه به کار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: با شروع پروژه از ابتدای بهمن، در کمتر از یک ماه حدود ۵۰۰ متر از مسیر فاز یک ریل گذاری شده است.

غلامرضایی گفت: با این روند در صورت تامین به موقع ریل، می‌توانیم هر دو ماه، یک کیلومتر از مسیر پروژه را ریل گذاری کنیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرمانشاه طول مسیر فاز یک پروژه قطار شهری کرمانشاه – از ابتدای کارمندان تا میدان آزادی- را هفت کیلومتر اعلام و تصریح کرد: از این هفت کیلومتر، ۵.۵ کیلومتر هوایی و ۱.۵ کیلومتر بصورت زیرزمینی است.

وی با بیان اینکه سایر کارهای پروژه در کنار ریل گذاری در حال انجام است، گفت: با توجه به دستور شهردار کرمانشاه مبنی بر اتمام فاز یک پروژه ظرف دو سال آینده تمام اقدامات لازم برای تکمیل این فاز بصورت همزمان در حال انجام است.

غلامرضایی گفت: در حال حاضر در کنار ریل گذاری، ساخت ایستگاه‌ها، تامین برق پروژه و پیگیری تامین ناوگان پروژه از وزارت کشور در دستورکار قرار دارد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرمانشاه از پیشروی پروژه طبق برنامه ریزی دو ساله خبر داد و افزود: امیدواریم بتوانیم تا دو سال دیگر فاز اول پروژه را تحویل دهیم.

نویسنده : وحید نیشابوری
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.