سعدی
همین نصیحت من پیش گیر و نیکی کن /که دانم پس از مرگم کنی به نیکی یاد
Monday, 22 July , 2024
امروز : دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ - 16 محرم 1446
شناسه خبر : 2068
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۴ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۹ |
مدیرکل مدیریت بحران کرمانشاه:

آب منطقه‌ای و شهرداری برای لایروبی قره‌سو پای کار بیایند

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه با بیان اینکه شهرداری و شرکت آب منطقه‌ای موظف شده‌اند در راستای ساماندهی رودخانه قره‌سو کار لایروبی آن را انجام دهند، گفت: متاسفانه این دو دستگاه تا این لحظه به وظیفه خود عمل نکرده‌اند.
آب منطقه‌ای و شهرداری برای لایروبی قره‌سو پای کار بیایند

به گزارش کرمانشاه امروز؛ مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه با بیان اینکه شهرداری و شرکت آب منطقه‌ای موظف شده‌اند در راستای ساماندهی رودخانه قره‌سو کار لایروبی آن را انجام دهند، گفت: متاسفانه این دو دستگاه تا این لحظه به وظیفه خود عمل نکرده‌اند.

افشین یگانه،با اشاره به مصوبه نیمه دوم سال ۱۴۰۱ در ستاد مدیریت بحران استان مبنی ساماندهی رودخانه قره‌سو، اظهار کرد: بر اساس این مصوبه مقرر شد شرکت‌های آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای و همچنین شهرداری اقداماتی را در این خصوص انجام دهند.

وی مسئولیت شرکت آب و فاضلاب را جداسازی فاضلاب شهرک‌های شمالی شهر کرمانشاه از رودخانه اعلام کرد که مهلت آن نیز تا پایان اردیبهشت بود و افزود: شرکت آب و فاضلاب به مسئولیت خود عمل کرد و اکنون فاضلاب از حد فاصل پل کمربندی غربی و کمربندی شرقی از رودخانه قره‌سو جدا و به بعد از این مسیر منتقل شده است. در بلندمدت و با تکمیل تصفیه‌خانه شماره دو فاضلاب شهر کرمانشاه هم این فاضلاب به این تصفیه‌خانه وارد خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه در خصوص لایروبی قره سو نیز گفت: با توجه به اینکه متولی لایروبی رودخانه‌ها شرکت آب منطقه‌ای و در داخل شهرها نیز شهرداری است و با توجه به محدودیت امکانات شهرداری، مقرر شد لایروبی رودخانه به صورت مشترک توسط این دو بخش انجام شود.

وی هدف از لایروبی رودخانه قره‌سو را حذف بوی نامطبوع و برطرف کردن ظاهر نامناسب آن دانست و یادآور شد: بعد از لایروبی اقدامات زیباسازی حاشیه رودخانه و ایجاد پارک و یک محوطه تفریحی برای مردم در دستور کار است که باید توسط شهرداری انجام شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه ازشهرداری و آب منطقه‌ای خواست به وظایف خود در زمینه لایروبی رودخانه قره‌سو عمل کنند و افزود: در غیر این صورت کار از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری خواهد شد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.