سعدی
همین نصیحت من پیش گیر و نیکی کن /که دانم پس از مرگم کنی به نیکی یاد
Monday, 22 July , 2024
امروز : دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ - 16 محرم 1446
شناسه خبر : 2388
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۰ |
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس:

اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم از اثرگذارترین قوانین مجلس است

گمان میکنم این قانون یکی از قوانین اثرگذار مجلس است که طرح بنده بود، اوایلی که در کمیسیون کشاورزی حضور داشتم در کمیته بازار محصولات کشاورزی این طرح را با همراهی نخبگان، کشاورزان و وزارت جهادکشاورزی مطرح کردم که به قانون تضمینی خرید محصولات اساسی کشاورزی و به ویژه گندم تعلق داشت.
اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم از اثرگذارترین قوانین مجلس است

دکتر محمد رشیدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری طلوع، به طرح اصلاح قیمت خرید هزینه گندم اشاره کرد و گفت: گمان میکنم این قانون یکی از قوانین اثرگذار مجلس است که طرح بنده بود، اوایلی که در کمیسیون کشاورزی حضور داشتم در کمیته بازار محصولات کشاورزی این طرح را با همراهی نخبگان، کشاورزان و وزارت جهادکشاورزی مطرح کردم که به قانون تضمینی خرید محصولات اساسی کشاورزی و به ویژه گندم تعلق داشت.

رشیدی ادامه داد: درگذشته هرسال شورای اقتصاد که تنها مدیران دولتی است تصمیم می گرفت که قیمت خرید چه میزان باشد و قیمتی که مصوب می شد واقعی نبود، در حالی که کشاورزی باید اقتصادی و سودآور باشد و امنیت غذایی بسیار مهم است.

نماینده مردم کرمانشاه در خانه ملت افزود: در این قانون یک شورای جدید تصویب کردیم که ۹عضو از خانواده دولت و خانواده کشاورز و بخش خصوصی دارد و خود کشاورز مسوول تصمیم گیری شد، در سال اول این قانون، پنج و نیم میلیون تن گندم توسط کشاورز به دولت داده شد و امسال این میزان دوبرابر شده است و حاصل طرح این شد که تا ۹۰درصد به سمت خودکفایی پیش رفتیم.

وی با بیان اینکه این قانون برای محصولات اساسی کشاورزی است، افزود: امسال ۱۶۷هزار میلیاردتومان پول به گندمکاران کشور داده شده که هشت و نیم درصد این بودجه تنها به استان ماداده شده که چهارمین رتبه تولید کشور را داشته و ۱۲هزار میلیارد تومان بابت این قانون به کشاورزان کرمانشاهی پول پرداخت شده است.
رشیدی اضافه کرد: مقام معظم رهبری نزدیک به سه سال است که به مجلس، لقب انقلابی داده اند که آنهم به دلیل کارها و اقداماتی است که انجام شده است، همه می دانیم مهم ترین مطلب در راس نمایندگی، قانونگذاری است که نظارت بر بودجه نیز در این حیطه قرار دارد و قوانین ارزشمندی به نفع مردم در این چندسال در مجلس تصویب شده است.

وی درخصوص بخشی قوانین که موجب شد مجلس لقب انقلابی بگیرد، ادامه داد: جهش تولید مسکن نمونه ای از آنست که قانون آن در مجلس تصویب شده و در همه استان ها به سرعت در حال پیشروی است، اثر همان قانونی است که در سال ۹۹ آن را در مجلس تصویب کرده ایم، این قانون بسیار جامع است و عرصه ها را به صورت رایگان آزاد می کند و با تسهیلاتی که دارد برای افراد فاقد مسکن مناسب است.

دکتر رشیدی افزود: در کرمانشاه نزدیک به ۶۰هزار مسکن در حال طراحی است که امیدواریم تا سال آینده این عرصه ها تبدیل به ساخت و ساز کامل شود و در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

وی به مالیات بر عایدی سرمایه نیز اشاره کرد و گفت: عده ای به دنبال سفته بازی و دلالی بودند تا موجب تورم در بازار شوند، که با این قانون ناامنی اقتصادی کاهش می یابد.
وی به قانون جهش تولید دانش بنیان نیز اشاره کرد و گفت: باید جوانان به صورت جدی به دنبال آن باشند و بدانند اگر به دنبال دانش بنیان بروند و تولید جدیدی داشته باشند، مطمئن باشند که با قوانین جدید مجلس می توانند تسهیلات خوبی دریافت کنند.

عضو هیات ریسه مجلس شورای اسلامی نیز به قانون جوانی جمعیت و خانواده اشاره کرد و افزود: این قانون نیز به شکل ارائه تسهیلات و مسکن به زوجین است و پایگاهی در نزدیکی بیستون کرمانشاه برای این امر درنظر گرفته شده است، همه می دانیم که جمعیت به سمت سالمندی است و برای حفظ کشور به جمعیت جوان نیاز داریم.

وی با بیان اینکه واردات خودرو را سه مرتبه در مجلس آزاد کرده ایم، گفت: ولی هنوز آیین نامه آن توسط دولت تنظیم نشده است، حمایت از خودروسازان داخلی نباید به شکل و حدی باشد که رانت ایجاد شود، امروز بازار خودرو جهانی است یا باید رقابت کنیم و اگر نمی توانیم نباید مانع استفاده مردم از خدمات خودرویی جهانی شویم و جلسات متعددی با مسولان مربوطه در این حوزه برگزار کرده ایم، ما بدنبال آزادکردن واردات خودرو و از سویی رقابت کیفی آن در بازار جهانی هستیم.

وی از شفافیت قوای سه گانه به عنوان طرحی دیگر در مجلس و تصویب قانون مجوزهای کسب و کار به عنوان دیگر قوانین یاد کرد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.